e hënë, shkurt 19, 2007

Kuzhina e Gjyshes

Për të prezantuar këtë blog kopjova fjalët e autores në një koment të këtij blogu: Unë, dua të sjell këtu kuzhinën shqiptare, siç e gatuan mamaja ime, gjyshja ime dhe siç e kam modifikuar edhe vete. Te gjitha recetat qe do vijnë këtu janë ato që unë i kam provuar vetë (dhe i fotografoj gjatë bërjes). Por unë jam një gjyshe moderne dhe, si rrjedhim do ta hap pak spektrin e menyve nga perëndimi dhe nga lindja.

4 komente:

eni tha...

ka perspetive te fuqishme per prishje linjash:)

tetena tha...

jam une qe bej budallaliqe me komentet. Ne fakt doja te te pyesja çfare doje te thoshe me komentin tend Eni !? se nuk e kuptova

eni tha...

doja te thoja se na hap oreksin ky blog dhe na ben te bastisim frigoriferin...

UneGatuaj tha...

Eshte vertete nje risi :)