e hënë, shkurt 26, 2007

Memo Meto


Autori i këtij blogu është – Memo Meto ose Meto Memo-( më i ri dhe i përmirsuar i identifikuar gjithashtu me pseudonimin d.x) – siç e thekson autori vetë. Me origjinë nga Tepelena dhe lexues i Trockit djali duhet të jetojë, nuk e kam shumë të qartë. Një blog i pasur dhe interesant.

9 komente:

tetena tha...

Per mua shpesh artikujt jane nje çik te gjate dhe nuk arrij te perqendrohem deri ne fund.

Anonim tha...

Djali nuk eshte nga Tepelena po nga Vlora, Trocki dhe gjithe enumercionet e tjere aty, jane tallje, Memo Meto eshte nje deshmor dhe me gjasme poet, blogu ka filluar si nje shaka dhe vazhdon te jete i tille edhe pse permasat pa horizont te parodise atij i kane dhene nje lloj abiguiteti dramatik, nje lloj transpozimi orbital dhe jovendor...perfundimisht ai si blog ka vetem nje lexues te vertete...arsye kjo qe sherben domethenshem per asgjesimin e tij, sikur edhe vetem fiktiv. Nuk e di ne fakt kujt po ia them keto!

tetena tha...

d.x. une kam kohe qe kam deklaruar me te madhe qe dua , me ndihmen tuaj, te repertorioj blogjet shqip ose mbi shqiperine. Prisja qe ju vete do te me pershkruanit veten ndaj nese ke propozime muund te me dergosh nje mail.

Anonim tha...

Tetena, o motër po nuk ka gjë, nuk mërzitem unë, mirë është ashtu si është (përshkrimi me një llaf), unë për qejf e lashë këtë komentin këtu, pa të keq fare. Faleminderit që e keni vënë blogun këtu.

tetena tha...

Andej nga Vlora a nuk thuhet "Motra" se na mori malli. Nderkohe nese nuk eshte sekret vendi ku jeton tij.

Anonim tha...

kendeja na Vluorra, themi 'uo Motrra'...po una kam mesyer ktu ne Montreall te Kanadase, ketu banojte.

Anonim tha...

O VLONJAT QYSH U NGRYSE A ME PLAC BUZEN MOREEE????ZOTI MEMO METO Pas parrulles apo pershendetjes vlonjace
sepse edhe une andej jam me origjine ,
dua tju uroj te gjitha te mirat !!!Me qe me jepet rasti ne prag te festave te vitit te ri;GEZUAR E PER SHUME VJETE !!!shendet,lumturidhe mbaresi nejetendhe familjen tuaj!!SHkaku qe ju shkruaj eshte krejt rastesia por edhe fakti qe atje ku jetoni juve ne Toronto ndodhet nje nga miqte e mij te dikurshem...me te cilin kam rreth22vjete qe i kam humbur kontaktet.Besoj se juve i ruani lidhjet me njeri-tjetrin si bashkatdhetare ne pergjithesi dhe si patriote ne vecanti...Miku im quhet AGRON BILALI eshte rreth 48 vjec me profesion inxhinjer -fizikant qe mesa kam degjuar nuk e ushtron atje ne toronto .eshte njeri me horizont e kulture te gjere sidomos ne artin dhe poezine ..UNE BESOJ SE NUKDOTE VESHTIRSOHENI SHUME PER TA GJETUR!!Po qe se e gjeni i jepni ju lutem pershendetjet dhe urimet e mija plot mall...QuhemAGIM...Edhe njehere pergezime per blogun dhe pershendetje ..SHPRESOJ SEEDHE JUVE NGA ANA JUAJ DOTE ME DERGONI NDONJE PERGJIGJE PER SA JU KERKOVA NDIHME!!!MIQESISHT AGIM!!!

Anonim tha...

ZOTI MEMO METO !!Ne rast se deshironi te me shkruani ndonje gje dergojeni ne email : longorasandreas@hotmail.com pERSERI JU PERSHENDES A. GJ.

Acai tha...

Suksese!